زیگوآرت رویداد شماره 1

موضوع: طراحی داخلی فضاهای سالن و اتاق خوابهای آپارتمان دو خوابه با استفاده از محصولات و پلان های بارگذاری شده در وب سایت رویداد.

زیگوآرت مفتخر است که خود را مبدع، طراح و مجری یک رویداد بزرگ همه جانبه علمی، پژوهشی، آموزشی، هنری، فرهنگی، اجتماعی، سرگرمی و… به سبکی کاملا جدید و نو در حوزه طراحی و معماری معرفی نماید. برای نخستین بار به شکلی متفاوت، برندهایی معتبر در زمینه های مختلف محصولات دکوراسیون را گرد هم آورده ایم تا میزبان شما در این رویداد استثنایی باشیم. این رویداد مختص همه فعالان حوزه دکوراسیون، طراحی و معماری داخلی و معماری (معماران و معماران داخلی، طراحان داخلی، اساتید و مدرسان، فارغ التحصیلان و دانشجویان و هنرجویان و ایده پردازان و…) و نیز تمامی علاقه‌مندان از هر سنی و جنسی در داخل ویا خارج از کشور است که تمایل دارند در این اتفاق بزرگ همراه ما باشند.

زیگوآرت تنها یک رقابت نیست، بلکه بسیار فراتر از آن، یک دورهمی بزرگ اجتماعی در فضای مجازی است که شما به آن دعوت شده اید تا تخصص، هنر و علایق خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نقش انکارناپذیر دکوراسیون داخلی در روح فضای زندگی، اثرات چشمگیر استفاده از المان های متفاوت و متنوع و توجه کافی به سبک شناسی و هارمونی فضایی و… در طراوت و نشاط زندگی افراد، از جمله مواردی است که ما را بر آن داشت تا یک رویداد کاملا متفاوت هنری و اجتماعی را بنا نهیم. از سویی دیگر بکارگیری آبجکتهای محصولات حوزه دکوراسیون توسط طراحان و معماران باعث می شود تا طرح های واقعی و رئال از فضاهای مورد نظر آنها در معرض دید و نمایش عموم قرار گیرد. در این رویداد منحصر بفرد با مشارکت عرضه کنندگان بنام فعال در زمینه های متنوع محصولات دکوراسیون شامل روشنایی، پرده، پارچه و کاغذ دیواری، ابزارهای پیش ساخته، پوشش های میکروسمنت، فرش، موکت، پارکت، سنگ، مبلمان و اکسسوری، تلاش نموده ایم پلی میان طراحان و عرضه کنندگان این محصولات در خلق فضاهایی زیبا و دلنشین برای عموم مردم باشیم .

توجه: شرکت کنندگان در این رویداد صرفا مجاز به استفاده از فایلهای ارائه شده در وب سایت این رویداد می باشند.

 

اهداف رویداد

توجه و نگاهی نو به حوزه معماری و طراحی و دکوراسیون داخلی

ایجاد ارتباط گسترده میان طراحان و عرضه کنندگان محصولات دکوراسیون

ایجاد فرصت برای بهتر و بیشتر دیده شدن طراحان جوان با ایده های نو و خلاقانه و فضایی متفاوت در کشف استعدادها

ایجاد و افزایش شناخت و تعامل چندجانبه بین عموم مردم و عرضه کنندگان خدمات و محصولات حوزه معماری و دکوراسیون

ایجاد فضای پژوهشی آموزشی متفاوت و افزایش انگیزه برای دانشجویان، هنرجویان و علاقه مندان جامعه جهت یادگیری مطالب مرتبط

فراهم نمودن بستری مناسب و گسترده برای ایجاد و ارتقا فرهنگ مشارکت و همراهی در حوزه معماری و دکوراسیون بین همه گروه های تخصصی و عمومی

و ………

شرایط و قوانین شرکت در رویداد

*ثبت نام و شرکت در این رویداد کاملا رایگان می باشد*

*دانلود کلیه فایل ها شامل آبجکت ها، پلان ها و … برای شرکت کنندگان کاملا رایگان می باشد*

اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند به صورت فردی یا گروهی شرکت نمایند. (در صورت ثبت نام بصورت گروهی، معرفی یک نفر نماینده ضروری می باشد)

شرکت کنندگان پس از ثبت نام در وب سایت این رویداد به نشانی  www.zigooart.com    با  مراجعه به بخش پلان ها، می توانند پلان ها را دانلود و پس از مطالعه و بررسی های لازم، سناریوهای طراحی خود را مجسم نمایند.

شرکت کنندگان در گام بعدی می توانند با مراجعه به بخش محصولات ، کلیه محصولات را مشاهده و بر اساس سبک و سلیقه خود اقدام به دانلود کنند.

شرکت کنندگان می بایست سالن و اتاق های خواب را به صورت کامل با استفاده از آبجکت های محصولات دانلود شده طراحی نمایند. (نیازی به طراحی آشپزخانه و سرویس ها نیست)

شرکت کنندگان در طراحی فضاهای مربوطه باید صرفا از محصولات و پلان های ارائه شده در این وب سایت استفاده نمایند.

از درج هرگونه نام و نشان و … بر روی آثار ارسالی خودداری شود، در غیر این صورت اثر ارسالی جهت داوری، مورد پذیرش واقع نمی گردد. لازم به ذکر است در پایان و پس از اعلام نتایج نهایی، کلیه آثار ارسالی واجد شرایط همراه با مشخصات شرکت کننده (خالق اثر) در معرض نمایش عموم قرار خواهد گرفت.

هر شرکت کننده لازم است پس از اتمام طراحی، اطلاعات و فایل های طرح خود را مطابق مشخصات اولیه زیر آماده بارگذاری در وب سایت زیگوآرت نماید تا در زمان مقرر نسبت به ارسال اقدام نماید

– معرفی پلان انتخابی و پروژه، سبک طراحی شده و خلاصه توضیحات لازم

– پلان مبلمان با مقیاس مشخص –فایل Autocad

– پلان لایتینگ با مقیاس مشخص

– تعداد حداکثر 10 رندر

– رندر از پلان (اختیاری)

– معرفی مشخص لیست محصولات (آبجکت های)استفاده شده در هر فضای مجزا

– عدم تغییر سایز اصلی آبجکت های مورد استفاده الزامی است و در غیر این صورت اثر ارسالی  جهت داوری مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

– در راستای جایگذاری و نمایش بهتر آبجکتهای در فضای طراحی لازم است تکمیل آبجکتها بر اساس نوع متریال، رنگ، سبک و طرح، متناسب با عکسها و اطلاعات موجود از محصول مربوطه صورت پذیرد.

 • نقشه فضاهای طراحی شده مثل دیوار tv یا … به دلخواه
 • پلان مبلمان (AUTOCAD / PDF / JPG / PNG) و پلان لایتنینگ (AUTOCAD / PDF / JPG / PNG) و رندر ویو ( حداقل ۵ و حداکثر ۱۰ عکس ، حداقل Px

۱۰۸۰، حجم هر عکس حداکثر MB۴) و لیست محصولات استفاده شده WORD

 • ارسال پلان چیدمان به صورت فایل cad الزامی می باشد
 • عدم تغییر سایز اصلی ابجکتهای مورد استفاده الزامی است و در غیر این صورت اثر ارسالی جهت داوری مورد پذیرش قرار نمی گیرد
 • در راستای جایگذاری و نمایش بهتر ابجکتها در فضای طراحی لازم است تکمیل ابجکتها بر اساس نوع متریال، رنگ، سبک و طرح، متناسب با عکسها و اطلاعات موجود از محصول مربوطه صورت پذیرد
 • در صورت راهیابی به مراحل بالاتر مسابقه و درصورت نیاز به بررسی های دقیقتر و تکمیلی، ارسال فایل سه بعدی (تری دی) طراحی توسط شرکت کننده الزامی می باشد در غیر این صورت از راهیابی به مراحل بالاتر باز میماند
 • با توجه به اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده، آثار ارسالی شرکت کنندگان بر روی وبسایت و شبکه های اجتماعی این رویداد جهت مشاهده و استفاده عموم قرار می گیرد، لذا شرکت کنندگان حق استفاده از آثار ارسالی خود را به همگان می دهند و در این خصوص زیگوآرت تعهد و مسئولیتی در قبال خالق اثر دارا نمی باشد و بالاخص شرکت کنندگان تمامی حقوق مربوطه جهت نمایش، چاپ و نشر آثار ارسالی و اطلاعات و فایلهای مربوطه این رویداد در وب سایت، چاپ در کتاب، کتاب دیجیتالی و سایر اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی، بانک اطلاعاتی و برگزاری نمایشگاه را به زیگوآرت می دهند.(ضروری است مراحل داوری آثار و انتخاب طرح های برتر، به دقت مورد مطالعه شرکت کنندگان قرار گیرد)

انتخاب طرح های برتر (ویژه شرکت کنندگان)

طرح های ارسالی شرکت کنندگان در این رویداد در دو بخش زیر مورد ارزیابی قرار می گیرند

 • بخش تخصصی از دیدگاه هیات داوران رویداد

هیات داوران از میان طرح های کلی ارسالی واجد شرایط حداکثر ۳۰(سی) طرح را در مرحله اول انتخاب و از میان آنها 7(هفت) طرح را برگزیده و در نهایت 3(سه) طرح برتر را اعلام می نمایند.

انتخاب 7(هفت) طرح سالن برگزیده و 7(هفت) طرح اتاق خواب برگزیده از میان تمام طرح های ارسالی واجد شرایط در بخش سالن مجزا و اتاق خواب مجزا و اعلام 2(دو) طرح برتر در هر بخش.

 • بخش عمومی نگاه مردمی

منتخب بخش نگاه مردمی از میان 30(سی) طرح انتخابی هیات داوران در مرحله اول و منتخب بخش نگاه مردمی در بخش سالن مجزا و اتاق خواب مجزا از میان 7(هفت) طرح انتخابی هیات داوران در هر بخش.

انتخاب نظرات برگزیده و چیدمان های برتر منازل (ویژه عموم)

 • بهترین نظرات

در بخش دیگر این رویداد بهترین نقد و نظرات ثبت شده بازدیدکنندگان در وبسایت ویا شبکه های اجتماعی رویداد از طرح های ارسالی شرکت کنندگان، مورد بررسی هیات داوران قرار گرفته و بهترین نظرات از دیدگاه هیات داوران انتخاب خواهد شد.

 • بهترین چیدمان منازل

در این بخش هیات داوران از بین چیدمان های ارسالی از سوی مردم، تعداد 30(سی) چيدمان را انتخاب نموده و در دو بخش تخصصی(هیات داوران) و عمومی(نگاه مردمی) چیدمان های برتر انتخاب می شوند.

هدايا

زیگوآرت به رسم یادبود و به پاس حضور شما شرکت کنندگان گرامی و همچنین بازدید کنندگان محترم از وب سایت و شبکه های اجتماعی این رویداد، هدایایی به منتخبین اعطا خواهد نمود.

 

جزییات مراحل انتخاب برگزیدگان و اعطای هدایا

 • طرح های برتر (ویژه شرکت کنندگان)
 • طرح کلی برتر
 • انتخاب حداکثر 30طرح برگزیده به انتخاب داوران از بین تمامی طرحهای کلی دریافتی واجد شرایط و نمایش عمومی جهت انتخاب مردمی
 • انتخاب 7طرح نهایی برگزیده داوران و اهدا جایزه 2م تومانی به هر یک
 • انتخاب 3طرح برتر از بین 7طرح نهایی توسط داوران و اهدای جایزه اختصاصی
  • طرح اول 5 م ت (در مجموع 7م ت)
  • طرح دوم 3 م ت (در مجموع 5م ت)
  • طرح سوم 2م ت (در مجموع 4م ت)
  • و اعلام طرح منتخب مردمی از بین 30طرح برگزیده داوران و اهدای جایزه 3 م ت
 • سالن برتر
 • انتخاب 7طرح سالن برگزیده داوران از بین کلیه طرح های واجد شرایط و نمایش عمومی جهت انتخاب مردمی و اهدای جایزه به 3طرح
  • طرح اول برگزیده داوران 2 م ت
  • طرح دوم برگزیده داوران 1.5 م ت
  • و اعلام طرح منتخب مردمی از بین 7طرح برگزیده داوران و اهدای جایزه 1.5 م ت
 • اتاق خواب برتر
 • انتخاب 7طرح اتاق خواب برگزیده داوران از بین کلیه طرح های واجد شرایط و نمایش عمومی جهت انتخاب مردمی و اهدای جایزه به 3طرح
  • طرح اول برگزیده داوران 1.5 م ت
  • طرح دوم برگزیده داوران 1 م ت
  • و اعلام طرح منتخب مردمی از بین 7طرح برگزیده داوران و اهدای جایزه 1 م ت
 • به طرح برتر در صورت برگزیده شدن توسط داوران و انتخاب مردمی در کلیه بخش ها به ترتیب 10.5(ده و نیم) میلیون تومان و 5.5(پنج و نیم) میلیون تومان و در صورت برگزیده شدن همزمان در هر دو بخش هیات داوری و مردمی در مجموع ۱۶(شانزده) میلیون تومان اهدا خواهد شد.

2– نظرات برگزیده، چیدمان های برتر و آرای مردمی(ویژه عموم)

 نظرات برگزیده

به نقد و نظرهای بازدیدکنندگان شبکه های اجتماعی زیگوآرت درباره طرح های شرکت کنندگان، هدیه ای  ویژه تعلق خواهد گرفت. در این قسمت به ده نفر برگزیده هیات داوری، هر کدام مبلغ 500(پانصد) هزار تومان اهدا خواهد شد. .

چیدمان های برتر

عکس های ارسالی افراد جامعه از چیدمان منازل در بخش ویژه ای بررسی  و 30(سی) چیدمان برتر توسط هیات داوری انتخاب و در شبکه های اجتماعی معرفی خواهند شد و در دو بخش به برگزیدگان هدایای زیر تعلق خواهد گرفت

 چیدمان برگزیده هیات داوری

 • چیدمان اول 1.5(یک و نیم) میلیون تومان
 • چیدمان دوم 1(یک) میلیون تومان
 • چیدمان سوم 500(پانصد) هزار تومان

 چیدمان های منتخب مردمی از بین 30(سی) چیدمان برگزیده هیات داوری

 • چیدمان اول 1.5(یک و نیم) میلیون تومان
 • چیدمان دوم 1(یک) میلیون تومان
 • چیدمان سوم 500(پانصد) هزار تومان

برندگان از بین آرای مردمی

و در نهایت، انتخاب تصادفی از میان آرای مردمی در بخش های مختلف توسط زیگوآرت و پرداخت هدیه 500(پانصد) هزار تومانی به هفت نفر از رای دهندگان و معرفی برندگان

 • طبق برنامه ریزی صورت گرفته زیگوآرت، تصمیم بر آن است در مورد کلیه طرح های دریافتی واجد شرایط شرکت کنندگان و نیز عکسهای قابل پذیرش چیدمان منازل ارسالی مردم، تا زمان اعلام نتایج نهایی داوری و انتخاب مردمی نام و مشخصات مربوطه ارسال کنندگان اعلام نشود و پس از اعلام نتایج نهایی، اطلاعات مربوطه لازم در معرض دید عموم قرار گیرد.
 • تمامی برگزیدگان هیات داوران و منتخبین مردمی در هر بخش و در هر مرحله ای، پس از اعلام نتایج نهایی، به صورت ویژه و مجزا از دیگران، در وبسایت و یا شبکه های اجتماعی این رویداد به عموم افراد جامعه معرفی میگردند.
 • قواعد بخش چیدمان های برتر منازل شامل زمان شروع و زمان ارسال عکس ها، فضاهای مورد نظر، تعداد عکسها، نحوه ارسال و … از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی این رویداد به اطلاع عموم خواهد رسید.
 • زمان و چگونگی اخذ آرای مردمی جهت مشخص نمودن منتخبین مردمی در بخش های مختلف از طریق شبکه های اجتماعی این رویداد اطلاع رسانی خواهد شد.

برخی معیارهای داوری

 • رعایت قواعد اندازه گذاری
 • رعایت قواعد چیدمان و بهترین ایده های استفاده از محصولات
 • هارمونی فضایی/مبلمان/بافت/متریال
 • بهترین ترکیب طراحی فضای سالن و اتاق خوابها (تناسب اختلافات و اشتراکات رنگ و طرح و محصولات و متریال و سبک و … بین سه فضای سالن و اتاق خوابها در مجموع)
 • خلاقیت در ترکیب بندی
 • بکارگیری محصولات کلیه برندها
 • بکارگیری حداکثر تعداد مناسب از محصولات هر برند
 • گرافیک مناسب طرح ها
 • تکمیل مناسب ابجکتهای مربوطه باتوجه به عکسها و اطلاعات محصول از نظر متریال و رنگ و طرح و سبک و …
 • و سایر موارد

تاریخ های مهم رویداد

 • تاریخ شروع ثبت نام 15/12/1399
 • تاریخ ارسال آثار 11/1/1400 و 12/1/1400
 • تاریخ شروع داوری 14/1/1400
 • تاریخ اعلام برگزیدگان مرحله اول و شروع آرای مردمی 24/1/1400
 • تاریخ اعلام نتایج نهایی 28/1/1400 و معرفی برگزیدگان
 • تاریخ اعطای هدایا 31/1/1400

برنامه های رسانه ای علمی، فرهنگی، سرگرمی  رویداد

لایوهای اینستاگرامی و مصاحبه های جذاب

 • اساتید و مدرسین دوره های تخصصی
 • متخصصین حوزه های معماری و طراحی و دکوراسیون داخلی
 • پژوهشگران و روانشناسان حوزه هنر
 • نقد و تحلیل فنی و تخصصی آثار توسط متخصصین
 • نقد و تحلیل فنی و تخصصی چیدمان منازل مردم توسط متخصصین
 • نقد و تحلیل فنی و تخصصی نظرات مردم توسط متخصصین
 • بررسی و تحلیل فضای طراحی و دکوراسیون داخلی جامعه

هر گونه اطلاعات پژوهشی و علمی و آموزشی و اجتماعی و … این رویداد برای استفاده عموم منتشر خواهد شد

لطفا هر گونه نظر، انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید، زیگوآرت را همراهی کنید، ما آماده ایم.